Македонецот Мите Стоилков победи во „Пинкове ѕвезде“ (видео)

Сподели со своите пријатели

Мите Стоилков од Струмица ја однесе втората титула „Ѕвезда на Пинк“ откако вечерва во финалната пресметка освои повеќе гласови од неговата противничка Јелена Ѓуриќ.

Тој освои патување во Барселона, награда од генералниот спонзор на емисијата, но и значително вложување во кариерата кое ќе го направи продукцијата на „розовата“ телевизија.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.