Мајката го оставила детето во количка пред слаткарницата и ги шокираше луѓето со постапката (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мајката  која го оставила своето дете во количка пред слаткарница и влегла внатре да купи сладолед ги шокирала корисниците на ТикТок. Сведокот Кејт Греам ја снимила сцената во Монровија, Калифорнија и ја објавила на таа социјална мрежа. Брзо стана вирално, а гледачите рекоа дека можеби е безбедно во некои земји, но не и во САД.

Loading...

На видеото се гледа како мало дете седи во количка пред слаткарницата, додека неговата мајка и постарата сестра се внатре и нарачуваат храна.

„Таа остави дете на пат во Лос Анџелес“, додаде Кејт во видеото прегледано 4,8 милиони пати. каков било напредок во развојот на вашата личност, било да е ментален или физички, треба да се сакате себеси.

„Лос Анџелес не е место каде што е безбедно. Тоа е место каде што вашето дете може да биде киднапирано и продадено “, вели едно лице.

„Кога сте во САД, особено во Калифорнија, не можете да го оставите вашето дете никаде и во секое време“, предупредува друг.

„Ако е од друга земја, тоа не е оправдување. Тоа е лоша мајка. Во друга земја, колку и да сум безбедна или несигурна, не би дозволила детето да го тргнам од раце, а камоли надвор од очите“, вели трето.

Други застанаа во одбрана на мајката, истакнувајќи дека тоа е вообичаено во некои други земји.

„Можеби не е од овде, па не знае колку луѓето можат да бидат ужасни“, „Во Норвешка и другите скандинавски земји ова често се случува“, „Наместо да ја снимате, кажи и. Можеби таа не знае колку е ризично еве“, напишаа тие.

Loading...

 

@katecihi #DisneyPlusVoices #babies #badparents #badparenting #icecream #icouldteachyou #badmom ♬ Jenny (I Wanna Ruin Our Friendship) – Studio Killers