Мајка потрошила седум шишиња балсам за да ја спаси косата на нејзината ќерка (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Да се ​​ослободиш од бушавата коса никогаш не е лесно, но една мајка се згрози кога виде во што се претворила долгата коса на нејзината ќерка. Ената не знаеше што да прави. Таа потроши седум шишиња балсам обидувајќи се да ја отплетка косата на девојчето, а потоа реши да побара совет на „ТикТок“.

Loading...

„Може ли некој да ми препорача што да правам“, напиша таа, покажувајќи ја заплетканата коса.

Видеото собра над 50.000 прегледи, а стотици луѓе го коментираа случајот.

„Како можеше да дозволиш ова да се случи“, праша едно лице.

“Прво, игнорирај ги глупавите коментари затоа што оваа може да им се случи на децата за само неколку часа. Второ, обидете се лесно да ја четкате од горе надолу. Можете да користите регенератор кој се нанесува либерално до краевите “, додаде друг.

Некои сметаат дека е најлесно да се скрати косата на девојчето.

” Ќе вложите многу труд, а исходот е сомнителен. Исечете ја косата “, верува третиот.

 

Loading...
@pduck11Already used 7 bottles of conditioner a detangler comb and conditioning spray 😩😩#help #advice #adviceneededplease #hair #hairdresser #viral #fypp♬ my hair – Ariana Grande

 

 


Leave a Reply