Мајка на интернет оглас објавила фотографија од синот: „Тој мора да замине денес“

Сподели со своите пријатели

Луѓето останаа шокирани кога меѓу фотографиите од двоседот на огласите објавени од една жена најдоа фотографија од нејзиниот син со натпис „мора да оди сега“.

Loading...

Луси Бетл од Барли се згрозила кога сфатила што направила, но во коментарите ја бодреле луѓето кои напишале дека нејзината грешка им го разубавила денот.

Неодамна купила нов двосед и решила да ги подари старите на некој што има потреба. Сосема случајно меѓу фотографиите од мебелот ги стави и ги фотографираше своите седуммесечни бебиња, а за работите да бидат посмешни, таа беше наслов во објавата.

– Некако успеав да означам погрешна фотографија од камерата. Сфатив што направив кога луѓето почнаа да ми коментираат и да ми пишуваат пораки. Само еден се распрашуваше за двоседот, сите други се шегуваа со мене – рече таа.

 

 

Во меѓувреме објавата стана голем хит и собра голем број лајкови и коментари.

Loading...

– Може ли да го заменам со тинејџер, како што е во садовите, како што е со другите бебиња – ова се само дел од коментарите под оваа објава.

На крајот напишала дека мислела на мебелот и им се заблагодарила на луѓето за коментарите.

„Не го давам моето дете“, напиша Луси.

Како мислите на овој пост на Лука и дали некогаш сте наишле на слични грешки во огласите, пишете ни во коментар.