Магија за која не сте знаеле: Лимонот прави чуда за здравјето

Сподели со своите пријатели

За фантастичните ефекти на лимонот, покрај ова овошје, потребни ви се сол и чинија.

Loading...

 

 

Секој знае дека лимонот е една од најздравите намирници на планетата, бидејќи нејзините придобивки се многукратни.

 

 

Loading...

Да почнеме со фактот дека самиот мирис на ова овошје прави да се чувствуваме свежи и чисти, и тоа не е без причина. Имено, лимонот е природен антисептик, а неговиот сок е одличен во чистење и на најтврдокорните дамки.

 

 

Откриваме како обичен лимон може да создаде вистинска магија во вашиот дом, и се што е потребно е да го испробате следниот трик:

 

 

Loading...

Секоја вечер пред спиење, исечете лимон на четири дела. Додадете малку сол и ставете го на чинија или во сад што ќе го оставите на ноќната маса.