Мачката седна на тротоарот и одби да се помери. Возачот мораше да ја заобиколи (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мачките можат да бидат прилично тврдоглави. Кога имаат нешто на ум, нема кој да им го одвлече вниманието од нивната идеја.

Loading...

Видео снимка на тврдоглава мачка што седи среде коловоз и одбива да се мрдне беше објавена на „ТикТок“, дури и кога автомобил и се приближи. Таа не реагираше на свирењето, па возачот излезе од автомобилот и се обиде да ја помери за да помине. Но, таа не реагираше на ништо.

Човекот сфати дека нема друг избор освен да се обиде да ја заобиколи. Седна зад воланот и помина покрај мачка која не мрдна ни сантиметар.

Погледнете го клипот подолу.

 

@davidbendleCat makes man drive round him!! Arrogance! #cat #animal #car #funny #funnyanimals #arrogant♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod

 


Leave a Reply