Лукаку прогласен за најдобар играч во Лигата на Европа 2019/20

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку е прогласен за играч на годината во Лигата на Европа 2019/20.

Loading...

Во гласањето, белгискиот напаѓач ги победи играчот за врска на Севиља, Евер Банега и играчот за врска на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш.

Лукаку стигна до финалето на турнирот со Интер, постигнувајќи седум гола на шест натпревари од плејофот, вклучително и гол во решавачкиот натпревар против Севилја (2:3).


Leave a Reply