Љубителите на алкохол во ШОК: 26.000 литри виски се расипаа при сообраќајка (видео)

Сподели со своите пријатели

Камион кој превезувал 26.000 литри алкохол се превртел на патото при судар со друг камион во јужниот дел на Австралија, откако го зафатил оган.

Возилото превезувало 13.000 литри бурбон „Џим Бим“ и 13.000 литри виски „Canadian Club“ кој се расипал по патот, а возачот кој управувал со камионот е 42-годишен маж од Квинсленд кој веднаш бил превезен во болница, додека кај другиот возач биле констатирани лесни телесни повреди.

Дел од камионот во кој се наоѓал алкохолот е згмечен, а судирот го блокирал сообраќајот неколку часа.

 

Loading...


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.