Лидерот на црногорската опозиција нападнат на пречекот на Православната Нова година (видео)

Сподели со своите пријатели

Лидерот на опозицискиот Демократски фронт на Андрија Мандиќ во полноќ со собир им ја честиташе Православната Нова година, но во тој момент едно момче скокна на сцената.

Тој го прекина говорот на Мандиќ со пцовка и тргна кон него, но веднаш реагираше обезбедувањето. Иако веднаш го тргнаа од бината, Мандиќ порача дека се работи за слични инциденти како и пред 20 години кога е објавена прославата на Православната Нова година во Подгорица.

Демократскиот фрон организираше дочен на плоштадот на кој настапувале фолк пејачи.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.