Лице од Куманово изнудувал пари во име на Илирида

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.З  (47) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

Loading...

Пријавениот во текот на 2014 година од неговиот мобилен телефон во повеќе наврати остварил контакти и испраќал пораки со заканувачка содржина на М.М. од општина Липково, претставувајќи се како припадник на т.н. паравоена формација „Илирида“ барајќи како помош 3000 евра, воедно упатувајќи му закани по личната безбедност.