Летото е најдобро за секс, а еве и докази зошто

Сподели со своите пријатели

Позитивните вибрации на летото и мирисот на воздухот прават луѓето се повеќе да имаат секс. Летото е добро и за секс во спалната соба, а за љубителите на природата, достапен е и сексот на отворен простор.

Loading...

Еве 10 работи кои докажуваат зошто летото е најдобро годишно време за секс:

1) ТОПЛИНАТА НЕ ТЕРА ДА НОСИМЕ ПОМАЛКУ ОБЛЕКА

Поради тоа сме и попривлечни. А и мечтата работи подобро.

2) СЕКС ВО ВОДА

Овој секс никогаш не се заборава. Скриено место во море или езеро е совршено за луди водени страсти.

3) СЕКС НА ОТВОРЕНО

59126_profimedia0142284428_630x0

Loading...

Шума, заоѓање на сонцето и маж кој Ве милува како никогаш порано. Се ова доведува до максимално сексуално уживање. Нека природата биде Ваше игралиште!

4) ПОТТА ГО ЗГОЛЕМУВА СЕКСУАЛНОТО ВОЗБУДУВАЊЕ

Телесните сокови уште повеќе ќе го разгорат огинот во Вас и желбата за сексот. Испотеното тело на партнерот Ве повикова да го допрете.

5) НАЈДОБРО ИЗГЛЕДАТЕ ВО ЛЕТО

Дури и оние кои не вежбаат, губат по неколку килограми кога ќе дојдат летнитемесеци. Кога телото ви е во добра форма, тогаш Ви расте и самодовербата.

6) АВАНТУРИТЕ НА ПАТУВАЊЕ

55643_profimedia0007444524_630x0

Не постои личност која не мечтаела за летна авантура. Дути и оние кои се во врска имаат подобар сексуален живот кога се на одмор, затоа што тогаш се ослободени од секојдневниот стрес.

Loading...

7) ЛЕТНИТЕ ВИБРАЦИИ ДОБРО СЕ ПОКАЖУВААТ ВО СПАЛНАТА СОБА

Скарата, капењето и опуштеноста доведуваат до тоа да бидете што повеќе расположени, а кога ќе се вратите дома, доброто распложение го пренесувате на саканата личност.

8) ВО ЛЕТОТО СЕ БУДИ БУНТОВНИКОТ ВО ВАС

Топлините ги прават луѓето малку повеќе диви. Спремни сме да го зачиниме сексуалниот живот и да пробаме нови работи.

9) КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ

8827_shutterstock_56462815_630x0

Дозволете му на својот маж/дечко да Ви го намачка телото со крема за сончање додека сте на плажа. Ќе Ви се раздолжи кога ќе отидете во собата.


Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.