ЛЕТЕН ХОРОСКОП: Дознајте што ве очекува во следните три месеци!

Сподели со своите пријатели

Додека некои ова лето ќе се зафатат со деловни обврски, други, како Овенот, ќе го поминат прилично опуштено и ќе го искористат максимално. Раковите ќе бидат посетувани од музите и ќе започнат да пишуваат повеќе…

Loading...

 

 

Овен

Летото го започнувате работејќи околу куќата затоа што од 21 јуни до 21 јули Сонцето се преселува во вашата 4-та куќа. Можеби планирате преселување или семејни излети.

Исто така може да се чувствувате малку затворено во себе или премногу емотивно. Кога Сонцето ќе влезе во вашата 5-та куќа, од 22-ри јули до 21-ви август, конечно ќе забележите како „врие“ вашиот социјален живот. Исто така, постои можност за нова врска и можно е по вашето дружење да одлучите сами да одите на годишното ниво за да се препуштите на уживање и хоби.

Кон крајот на август, кога започнува сезоната на Девица и Сонцето, Марс и Меркур се среќаваат во вашата 6-та куќа, ќе се вратите на работата. Ќе мора да се организирате затоа што ќе се занимавате со многу „итни“ работни обврски и дневни задачи одеднаш.

После одморот, постои голема шанса да бидете супер мотивирани да се занимавате со некој спорт или да усвоите поздрави навики, а можеби и двете.

Loading...

 

 

Бик

Летото го започнувате со патувања што ќе го охрабрат Сонцето да се движи низ вашата 3-та куќа од 21 јуни до 21 јули.

Во текот на следните неколку недели, би можеле да се препуштите на авантурите надвор од вашиот дом – да посетите ново место или да одлучите да го искористите слободното време за дружење со пријателите.

Како што Сонцето ќе се пресели во вашата 4-та куќа, од 22-ри јули до 21-ви август, ќе се свртите повеќе кон семејството и – ќе се дружите повеќе со нив, а можеби ќе одлучите да се приближите до нив. Ова е период кога треба да се одморите и да го искористите времето за да се поврзете со вашето семејство, за да не жалите за минатите грешки подоцна.

Околу крајот на август, Сонцето ќе се сретне со Марс и Меркур во вашата 5-та куќа, овозможувајќи ви да го искористите максимумот од крајот на летото.

Додека животот на другите околу вас брзо ќе се врати во нормала по летните одмори, може да откриете дека имате уште многу време за дружење и излегување или занимавање со хоби што ви носат радост надвор од работата.

Loading...

Ќе се чувствувате порелаксирано и исто така може да имате многу повеќе креативна енергија.

 

 

Близнаци

На почетокот на летото, од 21 јуни до 21 јули, кога Сонцето ќе биде во вашата втора куќа, Близнаците ќе имаат работа во преден план.

Можеби имате некои свои проекти што ги развивате или треба да завршите некој проект на работа што ќе ви гарантира унапредување или покачување. Во секој случај, ќе бидете многу посветени на работата.

Од 22 јули до 21 август, Сонцето ќе се пресели во вашата 3-та куќа, давајќи ви малку време да патувате или да се поврзете со луѓето во вашата населба. Исто така, за време на одморот може да остварите некои нови познанства.

Кон крајот на летото, кога Сонцето ќе ги сретне Марс и Меркур во вашата 4-та куќа, можете да работите во вашиот дом, па дури и да се преселите во нов стан или куќа.

Loading...

Во ова време може да се чувствувате малку чувствително и емотивно, и постои можност вие и вашето семејство да имате потреба од повеќе од вообичаено, па затоа ќе бидете зафатени со решавање проблеми или помагање.

 

 

Рак

Како што Сонцето влегува во вашиот знак, вие го започнувате летото на високо ниво. Од 21 јуни до 21 јули ќе бидете во центарот на вниманието и би можеле да привлечете нови врски или нови можности во вашиот живот. Вие исто така може да направите список на цели што сакате да ги извршите во текот на следниот период.

Од 22 јули до 21 август, Сонцето ќе се пресели во вашиот втор дом и ќе напредувате на работа со многу самодоверба. Ако сте самовработени, може да забележите можности за нови соработки или може да заработите повеќе.

Loading...

Кон крајот на август, кога Сонцето ќе ги сретне Марс и Меркур во вашата 3-та куќа, можеби ќе бидете мотивирани да читате или пишувате повеќе.

Покрај тоа, би можеле да креирате некои планови за патувања за крајот на летото, благодарение на што ќе бидете во движење и ќе запознаете многу нови луѓе.

 

 

Loading...

Лав

На почетокот на летото, кога Сонцето ќе влезе во вашата 12-та куќа, од 21 јуни до 21 јули, ќе бидете повлечени во вашиот свет. Може да има некои стравови или нервози и можно е да станете свесни дека постојат одредени менталитети или врски во вашиот круг од кои сакате да се ослободите.

Како што започнува сезоната на Лавовите, од 22 јули до 21 август, а Сонцето се движи во вашиот знак, вие ќе се ослободите од стравовите и ќе имате повеќе енергија за нови цели и интереси.

Можеби на крајот ќе привлечете некои нови врски во вашиот живот или вашите најблиски ќе почнат да ви посветуваат поголемо внимание.

Кон крајот на август, кога сонцето се среќава со Марс и Меркур во вашиот втор дом, ќе најдете возбудливи можности за работа, па дури и би можеле да започнете свои деловни планови или да ги презентирате своите идеи за проекти при (стара или нова) работа.

Сепак, веројатно трошите премногу, па затоа е добра идеја да ја проверувате вашата банкарска сметка од време на време и да го „намалите искуството“.

Loading...

 

 

Девица

На почетокот на летото, од 21 јуни до 21 јули, кога Сонцето ќе се пресели во вашата 11-та куќа, вашиот распоред ќе биде полн со социјални активности.

Можеби ќе одлучите да се приклучите на нова заедница или ќе се видувате со пријателите повеќе од вообичаеното. Ќе се чувствувате поддржани и охрабрени од другите.

Од 22 јули до 21 август, Сонцето ќе се пресели во вашата 12-та куќа и конечно ќе добиете малку време за себе. Сепак, може да почувствувате пад на енергијата, а пасивноста ве охрабрува да започнете да размислувате за вашите цели и чекорите што сакате да ги преземете за да се приближите до таа цел.

Loading...

Вашето ментално здравје ќе биде во фокусот, и уште повеќе ќе се справувате со вашите чувства.

Кон крајот на август, Сонцето ќе се сретне со Марс и Меркур во вашиот знак, и вие ќе бидете подготвени повторно да се активирате и подготвени да се придвижите кон остварување на вашите цели во приватниот и деловниот живот. “e бидете фокусирани на себе и смислувате начини да ги направите вашите потреби приоритет.

 

 

Loading...

Вага

Може да забележите значителен развој на кариерата што се случува на почетокот на летото кога Сонцето ќе влезе во вашата 10-та куќа. Во периодот од 21 јуни до 21 јули постои можност да добиете подобра позиција на работа.

Ќе има моменти за релаксација и дружење кога Сонцето ќе се пресели во вашата 11-та куќа во периодот од 22 јули до 21 август. Може да се дружите со пријателите многу повеќе, а исто така може да стекнете нови познаници или да присуствувате на разни настани во заедницата.

Кон крајот на август, сонцето ќе ги пречека Меркур и Марс во вашата 12-та куќа и ќе се чувствувате исцрпено. Исто така, може да се појават голем број емоции што сте ги потиснале и кои повеќе нема да можете да ги одложувате, но ќе мора да се справите. Одвојте време за одмор и размислете пред сè да започне повторно наесен.

 

 

Скорпија

На почетокот на летото, ќе одлучите да излезете од вашата зона на удобност. Со движењето на Сонцето во вашата 9-та куќа, од 21 јуни до 21 јули, може да одлучите да патувате во странство или да ризикувате со некои нови искуства и авантури. Би можеле да се одлучите за курс на одредена тема за да го проширите своето знаење за светот.

Од 22-ри јули до 21-ви август, кога сонцето ќе се пресели во вашата 10-та куќа, во центарот на вниманието ќе бидат деловните активности. Можеби ќе се прилагодите на нова позиција или ќе се занимавате со поголеми проекти, но и во двата случаи ќе добиете пофалби од вашиот шеф. Луѓето ќе ги забележат вашите напори и со време тоа ќе ви се исплати.

Кон крајот на август, додека сонцето се среќава со Меркур и Марс во вашата 11-та куќа, ќе направите пауза и ќе можете да поминете повеќе време за дружење. Вие исто така може да одлучите да поминете некое слободно време дружејќи се со деловни соработници или да се приклучите на хуманитарна работа во вашата заедница.

 

 

Стрелец

Почетокот на летото ќе го поминете во интроспекција. Со Сонцето да се пресели во вашата 8-ма куќа, од 21 јуни до 21 јули, би можеле да се фокусирате на тоа да работите на себе и да ги разбиете негативните обрасци што постојано ги повторувате.

Можеби постои врска во вашиот живот што ве принудува да се справите сами со себе, и ќе имате желба да станете интимни со некој што ви се допаѓа веќе некое време.

Сонцето се сели во вашата 9-та куќа од 22-ри јули до 21-ви август, што може да доведе до можности за патување и учење. Можеби сте мотивирани да се пријавите на курс или да поминете повеќе време на читање, пишување или истражување.

Кон крајот на август, кога Сонцето ќе се пресели во вашата 10-та куќа и ќе се поврзе со Марс и Меркур, ќе започнете голема акција на работа. Можеби имате голема работа да ја завршите, и би можеле да бидете во центарот на вниманието повеќе од вообичаено, пишува Вог.

Од друга страна, можеби активно барате нови можности за вашата кариера и сакате да оставите работа од која не сте задоволни.

Loading...

 

 

Јарец

На почетокот на летото, ќе бидете фокусирани на вашите најблиски, а Сонцето ќе се пресели во вашата 7-ма куќа. Постои можност од 21 јуни до 21 јули да поминете многу повеќе време со романтичен партнер или да започнете подобро да работите со некого на работа. Ќе работите на своите вештини и ќе научите како да постигнете подобар компромис.

Кога Сонцето ќе се пресели во вашата 8-ма куќа, помеѓу 22-ри јули и 21-ви август, може посериозно да земете една од вашите нови социјални односи и да се обидете да ја преместите во романтичен домен. Сакате да се отворите емотивно или да споделите пари и ресурси со некого. Покрај тоа, можеби сте заинтересирани за некој вид терапија или одлучите да работите на себе.

Кон крајот на август, додека сонцето се среќава со Марс и Меркур во вашата 9-та куќа, ќе се чувствувате многу подобро. Ќе имате разни планови за патувања, па дури и може да одлучите да посетите некое ново место. Постои можност да одлучите да го продолжите образованието или да посетите курс за нешто што отсекогаш ве интересирало.

 

Loading...

 

Водолија

На почетокот на летото, кога Сонцето ќе се пресели во вашата 6-та куќа, работата ќе го окупира поголемиот дел од вашето време. Од 21 јуни до 21 јули, ќе сакате да одржувате одредена дневна рутина.

Додека може да жонглирате со многу различни задачи одеднаш, сепак ќе бидете свесни за тоа како ова влијае на вас и вашето здравје. Можеби ќе одлучите да се посветите на поздрави оброци или вежби. Ќе бидете многу свесни за вашиот изглед.

За време на миграцијата на Сонцето во вашата 7-ма куќа, од 22 јули до 21 август, постои потенцијал да го „оживеете“ вашиот љубовен живот. Нова романтична врска може да цвета брзо или да поминете блиско, квалитетно време со вашиот партнер или добри пријатели.

Кон крајот на август, Сонцето ќе се сретне со Марс и Меркур во вашата 8-ма куќа, охрабрувајќи ве да се забавувате со себе и да ги исфрлите сите извори на негативност во вашиот живот. Ова значи дека може да се ослободите од некои лоши навики или луѓе кои ви ја трошат енергијата. Покрај тоа, би можеле да потрошите многу пари на големи набавки за инвестиции.

 

Loading...

 

Риби

Почетокот на летото, со Сонцето што ќе се всели во вашата 5-та куќа, ќе означи многу забава. Од 21 јуни до 21 јули, можеби ќе вежбате повеќе, и постои голема шанса да ги охрабрите и собирањето пријатели да уживаат во ноќните излегувања заедно. Можеби ќе бидете инспирирани да работите креативно хоби или занимање надвор од работата.

Кога Сонцето ќе се пресели во вашата 6-та куќа, помеѓу 22 јули и 21 август, ќе се вратите на вашата дневна рутина. Можеби сте соочени со многу задачи и одговорности на работа и ќе треба да започнете поефикасно да управувате со вашето време. Исто така може да поставите подобри дневни практики што го негуваат вашето тело, како што е поздрава исхрана или јога.

Кон крајот на август, кога Сонцето ќе ги сретне Марс и Меркур во вашата 7-ма куќа, повеќе ќе се фокусирате на врските со најблиските. Можеби ќе одлучите да поминете повеќе време еден на еден со блиски луѓе за повторно да се поврзете со нив, или романтично или пријателски. Ова ќе биде време кога ќе се обидете да ги решите проблемите во врската или да се осмелите да раскинете.