12.08.2019 16:10

ЛЕСС и „Рахмети“ поделија свежо месо на социјално загрозени семејствa од Куманово


По повод празникот „Курбан Бајрам” денеска членовите на Локален-економски социјален совет (ЛЕСС) од Куманово во соработка со Хуманитарна организација „Рахмети” поделија пакети со свежо говедско месо на социјално загрозени семејства од сите етнички заедници во Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments