Лекар сакаше да ја предупреди јавноста за опасноста од играчките, а снимката стана вирална од друга причина (видео)

Сподели со своите пријатели

Аргентинскиот лекар Сантјаго Гомез Зувирија објавил видео од момче кое дошло во неговата ординација, затоа што проголтало играчка. Тој совесен лекар со снимка сакал да ги предупреди родителите на потенцијалните опасности од одредени играчки, веројатно не очекувајќи дека ќе стане вирална од сосема друга причина, затоа што е пресмешна.

Loading...

Момчето на снимката, неименуваниот осумгодишник од аргентинското место Сан Мигел де Тукуман, проголтал трубичка, онаа која децата ја имаат на родендените. Проблемот, освен фактот што во себе имал страно тело, е звукот кој го произведувал. Имено, момчето, трубело при секое издишување на воздухот.

Ова е вистинската намена на познатиот „спинер“, воопшто не е играчка за деца! (видео)

Целата работа на крајот се завршила добро и на момчето му бил изваден делот од играчката.

Погледнете ја снимката која има милиони прегледи:

Публикувахте от Santiago Gomez Zuviria в Вторник, 26 септември 2017 г.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.