Лажна дојава за бомба во познат кумановски кафе бар

Сподели со своите пријатели

Ноќеска после полноќ, во кумановски кафе бар во центарот на градот, како што дознаваме неофицијално, барот бил испразнет откако со анонимен повик било јавено дека внатре е поставена бомба.

По добиената дојава, според изворите кои сакаат да останат анонимни, барот бил испразнет од страна на полицијата, и по претрага, било востановено дека се работи за лажна дојава.

Настанот е потврден од СВР Куманово и се чека на официјално соопштение.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.