Кунг-фу убавица која го збудале машкиот свет (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Најсексапилниот кунг-фу борец во светот, вака светските медиуми ја опишуваат Ји Јонгсијанг, убавицата од Шангај, која од петтата година тренира таи чи.

Нејзините родители, баби и дедовци, сите се таи чи мајстори, па не изненадува што започнала да тренира како малечка или што би кажала таа „додека била во стомакот на мама“.

 

Loading...

 

– Мојата мајка е луда за боречките вештини. Таа е петта генерација Јанг стил, а учела таи чи од нејзината мајка, рекла Ји, која денес и самата е учител и има намера да го доближи таи чи кон младите.

Ји се прослави во Кина со закачувањето фотографии и снимки на социјалните мрежи, откако позирала за неколку наслновни страници.

 

 

Кимоното и мечевите ги оставила настрана додека позирала, но и објавила фотографии од одморот во Тајланд.

https://youtu.be/AuYMz7kRL3k


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.