17.08.2016 15:05

Кумановските „гладијатори“ се подготвуваат да ја освојат и Хрватска (видео)


Откако пред месец дена членовите на Street workout групата „Бар Гладијаторс“ од Србија се вратија со нови медали и постигнати успеси, тие не заминаа на одмор.

Напорно тренираат овој период и се подготвуваат за натпреварот кој ќе претстои во Пула, Хрватска кој ќе се одржи на 3 септември. Во меѓувреме на интернет се појави и петминутна видео компилација од последниот натпревар од Ваљево на кој тие зедоа учество, а во Куманово донесоа голем број медали.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments