14.05.2019 09:25

Кумановските гимназијалци вечерва со хуманитарен концерт


Музичките таленти на кумановската Гимназија „Гоце Делчев“ во соработка со Фондација за култура и спорт при Општина Куманово вечерва ќе одржат хуманитарен концерт во салата на Занаетчискиот дом со почеток во 20 часот.

– Ќе слушнете популарни мелодии во специфичен аранжман, а ќе имате можност да донирате средства во кутијата која ќе биде поставена пред влезот на салата во Занаетчиски дом, велат организаторите.

loading...

Гимназијалците ќе настапат за своите соученици и ранливите семејства во Куманово, а влезот е слободен.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments