Кумановскиот театар со „Лето во кое те нема“ гостуваше во Велес

Сподели со своите пријатели

Театар Куманово во сабота вечер со претставата „Лето во кое те нема“ се претстави пред публиката во Театар Велес.

Loading...

Публиката реагираше одлично на актерската игра, и даде позитивни коментари по изведбата на претставата.

Претставата се одигра на малата сцена на народниот театар „Јордан Хаџи Константинов – Џинот“ – Велес.

Автор на претставата е Петар Андоновски, режија: Драгана Гунин, сценографија: Крсто Богојевски, драматизација: Ева Камчевска, музика: Гала Насева.

Во претставата играат: Марко Трајковиќ, Марко Богдановски, Ангела Стојановска и Игор Трајковски.

Во следниот период претставата ќе гостува и во другите градови, а ќе се игра повторно и на сцената во Театар Куманово.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец приведен поради кражба од продажен објект