18.08.2018 12:16

Кумановскиот голман Стојановски потпиша за ФК Скопје

Facebook Twitter Google+

Голманот Никола Стојановски од Куманово и официјално стана член на фудбалскиот клуб Скопје, откако вчера потпиша едногодишен договор.

Пристигнува од ФК Локомотива Скопје, а претходно ги бранеше и боиде на Милано, Гоблен, Вардар.

 

Loading...

 

Дваесет и четиригодишниот Стојановски се очекува да биде засилување на клубот од Скопје, кој се натпреварува во втората фудбалска лига на Македонија.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments