18.08.2018 12:16

Кумановскиот голман Стојановски потпиша за ФК Скопје


Голманот Никола Стојановски од Куманово и официјално стана член на фудбалскиот клуб Скопје, откако вчера потпиша едногодишен договор.

Пристигнува од ФК Локомотива Скопје, а претходно ги бранеше и боиде на Милано, Гоблен, Вардар.

 

loading...

 

Дваесет и четиригодишниот Стојановски се очекува да биде засилување на клубот од Скопје, кој се натпреварува во втората фудбалска лига на Македонија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments