14.05.2019 15:24

Кумановски дилер заработи кривична пријава


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ц.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 07.11.2018 година во Куманово полициски службеници извршиле преглед над В.Т. од Куманово, при што пронашле и одзеле хероин и марихуана што претходно ги набавил од пријавениот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments