Кумановски дилер заработи кривична пријава

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ц.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Loading...

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 07.11.2018 година во Куманово полициски службеници извршиле преглед над В.Т. од Куманово, при што пронашле и одзеле хероин и марихуана што претходно ги набавил од пријавениот.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *