Кумановската полиција со кривична за жител на Мароко

Сподели со своите пријатели

Жител на Мароко заработи кривична пријава од кумановската полиција.

Loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Ј.(24), државјанин на Мароко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 21.02.2020 во прифатен центар за странци „Табановце“ во селото Табановце, кумановско, пријавениот неовластено држел наркотична дрога марихуана, која била пронајдена и одземена од полициски службеници при преглед на бараката во која бил сместен пријавениот.

Никола Ивановски


Leave a Reply