Кумановската полиција денеска даруваше крв (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Отсекот за превенција при СВР Куманово денеска ја организираше редовната крводарителска акција во просторитие на кумановската полиција заедно со Институтот за трансфузиона медицина од Скопје и Општинската организација на Црвениот Крст Куманово.

Loading...

 

 

Акцијата утринава започна во 9 часот при што до нејзиното завршување во 15 часот биле собрани 44 крвни единици, информираат од полицијата.

Станува збор за прва крводарителска акција согласно меморандумот за соработка помеѓу МВР и Институтот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Матурант од Куманово уапсен поради дилање дрога, ОЈО бара притвор