07.02.2020 12:40

Куманово утре го пречекува Кожув

Facebook Twitter Google+

Кошаркарите на Куманово утре го пречекуваат составот на Кожув во рамките на 15то коло од домашниот шампионат.

Се очекува интересен и крајно неизвесен меч, со оглед дека и двете екипи се приближно на ист квалитет по ростерот.

Loading...

Куманово е на средина од табелата со 22 бода, додека Кожув со два бода повеќе го дели второто место во табелата со екипите на Работнички, Гостивар и Еуро Никел.

Натпреварот се игра во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ утре со почеток од 18 часот.

Никола Ивановски


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments