Куманово сѐ уште го чека раѓањето на првиот жител за 2023 година

Сподели со своите пријатели

Општина Куманово сѐ уште не го добила првиот жител за 2023 година.

Loading...

Трета година по ред во текот на новогодишната ноќ најголемата општина во Македонија нема ниту едно породување.

Како што информираат за Кумановски Муабети од Општина Куманово, се очекува првото бебе да се роди денеска или утре.

И минатата година првото бебе во Куманово се роди на 2ри јануари. Тоа беше четврто бебе на кумановката Миранда Синани која на свет донесе машко дете.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Куманово ќе додели милион денари за Сирија и Турција