20.04.2019 12:30

Куманово денеска против Гостивар


Кошаркарите на Куманово денеска со почеток во 18:30 часот ќе го одиграат второто коло од Суперлигата во домашниот шампионат, а за противник го имаат составот на Гостивар, кој денеска ја има домаќинската улога.

Избраниците на тренерот Александар Петровиќ ја чекаат првата победа во овој дел од сезоната, откако во првото коло беа поразени од составот на актуелниот шампион Работнички.

loading...

Од друга страна составот на Гостивар веќе бележи една победа, откако во првиот меч ја совлада екипата на Блокотехна.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments