11.05.2019 13:22

Куманово денеска ќе навива за титула


Ракометарките на Куманово со почеток во 16 часот го играат големото финале во Купот на Македонија кој ќе се одигра во Спортска сала Куманово против составот на Вардар.

Кумановски во полуфинале го совладаа овогодинешниот најголем ривал Металург и обезбедија пласман во финале.

loading...

Од управата на клубот, кој воедно е домаќин на оваа најголема ракометна манифестација во државата, ги повикуваат сите граѓани на Куманово да присуствуваат на мечот и да ги бодрат своите сограѓанки за историска победа на ЖРК Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments