25.04.2019 14:41

Куманово денеска го пречекува МЗТ


Со натпреварот меѓу Куманово и МЗТ вечерва се затвора третото коло од кошаркарската Супер лига на Македонија.

Двата некогашни ривали за титула, вечерва ќе играат во Спортската сала на СОУ „Перо Наков“ во Куманово со почеток во 18 часот, а на Куманово му е потребна победа, бидејќи од досега одиграните две кола не забележа ниту една.

loading...

Од друга страна МЗТ веќе бележи две победи од почетокот на Супер лигата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments