Кумановка пријавена за исчезната

Сподели со своите пријатели

Шеесет и двегодишна жена од Куманово со иницијали П.Д: вчера била пријавена за исчезната во Полициската станица во Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Случајот го пријавила нејзината ќерка, триесет и петгодишната Д.Ф. од Куманово, која рекла дека мајка и последен пат ја видела кон крајот на март месец и од тогаш не знае каде е истата.

Полицијата презема активни мерки за пронаоѓање на жената.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.