Кумановка нападната на градскиот плоштад

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишна кумановка викендов пријавила дека била нападната на градскиот плоштад.

Loading...

– На 21.05.2022 во 18 .20 часот во Полициска станица Куманово М.М.(39) пријавила дека на Плоштад Маршал Тито, во близина на казино, по претходна расправија била физички нападната од Л.С. од селото Отља, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски