Кумановка физички нападната на градскиот плоштад

Сподели со своите пријатели

Четириесет и тригодишна кумановка вчера пријавила дека била физички нападната на градскиот плоштад.

Loading...

– На 06.05.2024 во 13.36 часот во СВР Куманово, С.Б.(43) од Куманово пријавила дека на плоштадот во Куманово била физички нападната од С.А.(45), информираат од Секторот за внатрешни работи.

Како што додаваат оттаму, по целосно документирање на случајот, против С.А. ќе следува соодветен поднесок.

Никола Ивановски