Кумановецот Гордан Крстиќ со златен медал од streetworkout натпревар (видео)

Сподели со своите пријатели

Гордан Крстиќ од Куманово има четиринаесет години и на 29ти овој месец учествуваше на streetworkout натпревар кој се одржа во Бор, Република Србија.

Loading...

Гордан учествуваше во дисциплината freestyle streetworkout за помлади од 18 години каде го освои златниот медал, а во борбата за пехар во финалето изгуби од еден од најдобрите во во оваа категорија, Владимир Вуковиќ.

11948241_10201021342013324_1032300821_n

Заедно со него на натпреварот учествуваше и Роберт Ангеловски, кој освои 4то место во категоријата склекови во конкуренција со 40 други натпреварувачи од целиот регион, со што за малку не доби можност да освои некоја од првите три мести.

11975291_10201021375094151_1916129577_o

Само за потсетување Гордан И Роберт се дел од групата Bar Gladiators, која брои 6 членови и минатиот месец од Ваљево се вратис со 17 медали и многу успеси.

Борис Јаневски од Скопје, исто така успеа да собере две медали (2 трети места – Freestyle, Pull ups), но му избега медалата за трето место во категоријата Muscle ups.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.