09.11.2019 10:37

Кумановец загина во сообраќајна несреќа

Facebook Twitter Google+

Триесет и шестгодишен кумановец вчера го загибул животот во сообраќајна несреќа.

На автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, вчера околу 14:30 часот Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, информираат од Министерството за внатрешни работи.

loading...

Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments