Кумановец вршел превоз на дрва без лиценца

Сподели со своите пријатели

Кумановец вршел превоз на дрва без лиценца, па заработи кривична пријава.

Loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.О.(48) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

Како што појаснуваат од полицијата, на 01.10.2019 на локален пат Куманово – с.Лопате, пријавениот со товарно возило „мерцедес“ во негова сопственост, вршел јавен превоз на огревни дрва без лиценца.


Leave a Reply