Кумановец удрил велосипедист во Скопје

Сподели со своите пријатели

Педесет и двегодишен жител на Куманово со иницијали И.И. вчера учествувал во сообраќајна несреќа која се случила околу 20:15 часот во Скопје, на крстосницата од булеварот „Никола Карев“ и улицата „Прохор Пчински“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

До несреќата дошло кога патничкото моторно возило марка „Фолксваген Голф“ со кумановски регистерски ознаки управувано од И.И. и велосипед управуван од Ф.Р. од Скопје се судриле, по што велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди.

Од полицијата работат на целосно расветлување на случајот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.