15.10.2019 15:01

Кумановец со нож се обидувал да нападне сограѓани


СВР Куманово поднесе кривична пријва против Г.Д.(50) од Куманово поради постоење основи на сомение дека сторил кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, информираат од кумановската полиција.

Пријавениот, како што појаснуваат од Секторот за внатрешни работи Куманово, на 01.10.2019 во два наврати на улица „Никола Тесла“ во Куманово со нож и други предмети упатувал закани кон Ѓ.А. и С.Д. и се обидел да ги повреди.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments