Кумановец со нож се обидувал да нападне сограѓани

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријва против Г.Д.(50) од Куманово поради постоење основи на сомение дека сторил кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, информираат од кумановската полиција.

Пријавениот, како што појаснуваат од Секторот за внатрешни работи Куманово, на 01.10.2019 во два наврати на улица „Никола Тесла“ во Куманово со нож и други предмети упатувал закани кон Ѓ.А. и С.Д. и се обидел да ги повреди.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *