Кумановец ранет со пиштол на семејна веселба

Сподели со своите пријатели

Дваесет и деветгодишен кумановец бил приведен под сомнение дека пукал на семејна веселба и повредил 25-годишно момче.

Loading...

– На 11.11.2023 во 17.15 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово е лишен од слобода Е.Г.(29) од Куманово и од него е одземен пиштол, затоа што, според пријавеното на семејна веселба на 11.11.2023 во с. Черкези, кумановско од пиштол испукал неколку куршуми, при што го повредил Е.М.(25) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

За настанот е известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мургаш – село со археолошки наоѓалишта од римско време

Никола Ивановски