Кумановец приведен поради предизвикување опасност при работа и тешки дела против општа сигурност

Сподели со своите пријатели

Четириесет и шестгодишен кумановец утринава бил приведен под осмниение дека сторил две кривични дела „ предизвикување опасност при работа“ и „тешки дела против општа сигурност“.

Loading...

– На 02.12.2021 во 06.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Б.И.(46) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 289 и 292 од Кривичниот законик –„предизвикување опасност при работа“ и „тешки дела против општа сигурност“, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Тој бил спроведен во Основен суд Скопје за понатамошна постапка.

Никола Ивановски