Кумановец приведен и спроведен на издржување затворска казна

Сподели со своите пријатели

Трисет и шестгодишен кумановец рано утринава бил приведен за издржување затворска казна.

Loading...

– На 17.01.2022 година во 04.45 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ј.М. (36). За него била издадена судска наредба, а се барал за издржување на казна затвор за сторено кривично дело, информираат од Министерството за внатрешни работи.

J.M. бил спроведен во Казнено-поправна установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Никола Ивановски