Кумановец преживеал струен удар и пад од пет метри работејќи на базен

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 19,15 часот било пријавено дека З.А.(52) од Скопје додека извршувал електричарски работи на покриен базен на улицата „Пиринска Македонија“ во Куманово во еден момент дошло до струен удар, при што истиот паднал од скала во висина од околу пет метри, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Притоа лицето се здобило со тешки телесни повреди, односно скршеница на десна рака, десна аркада и двете колена, по што бил пренесен во Општа болница – Куманово.

Се работи на целосно расчистување на случајот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.