Кумановец претепан во угостителски објект

Сподели со своите пријатели

Дваесет и седумгодишен кумановец бил физички нападнат од сограѓани во угостителски објект, а едно од лицата било приведено.

Loading...

– На 03.12.2022 во 01.15 часот на ул.„Теофан Економов“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода П.П.(39) од Куманово, затоа што околу 00.15 часот со уште две лица лица во угостителски објект во населба „Гоце Делчев“ физички го нападнале М.М.(27) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од полицијата.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неделна временска прогноза за Куманово: Ред врнежи, ред сонце