Кумановец претепан во Скопје

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишен кумановец вчера бил физички нападнат во Скопје, од страна на две лица, по претходна расправија.

– На 27.05.2020 во 16.35 часот во Полициска станица Бит Пазар, К.Ќ.(26) од Куманово пријавил дека околу 16.30 часот на ул.„192“ во Скопје, додека бил со Ф.Н.(18), по претходна расправија, бил физички нападнат од Е.Н. и Х.Н., информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *