Кумановец повреден при работа со култиватор

Сподели со своите пријатели

Седумдесетгодишен кумановец вчера се повредил работејќи на нива со својот култуватор.

Loading...

– На 20.03.2020 во 11,00 часот било пријавено дека во Куманово, при обработка на земјиште во атар на с.Проевце, М.П.(70) од Куманово се повредил со култиватор, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил пренесен во Општата болница во Куманово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Никола Ивановски


Leave a Reply