Кумановец поседувал марихуана, па заработи кривична пријава

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишен кумановец заработи кривична пријава поради поседување марихуана.

Loading...

-СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.С.(23) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 15.11.2019 на ул.„Гоце Делчев“ во Куманово полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле марихуана.

Никола Ивановски


Leave a Reply