Кумановец осомничен за кривично дело е приведен на Табановце

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Куманово, во текот на вчерашниот ден, во  10.00 часот на ГП „Табановце“ на влез во РМ со ПМВ „Пежо 307“ со белгиска национална ознака се пријавил Ч.Б.(28) од Куманово.

Loading...

Од страна на полициски службеници при контрола утврдено е дека истиот евидира со мерка „приведе и задржи“.

Истиот е лишен од слобода и во 10.40 часот со потврда за предавање е предаден на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.