Кумановец осомничен за фалсификување пари заработи кривична пријава

Сподели со своите пријатели

Педесет и деветгпдиѓниот Д.Д. од Куманово заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Истиот на 20.11.2015 година на бензинска пумпа „Лукоил“ од Скопје при наплата на гориво пуштил во оптек фалсификувана банкнота во апоени од 500 денари.

Кривичната пријава е поднесена од страна на Секторот за внатрешни работи Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.