Кумановец натепал скопјанец поради недоразбирање во сообраќајот

Сподели со своите пријатели

Четириесет и едногодишен кумановец физички нападнал жител на Скопје по претходно недоразбирање во сообраќајот.

Loading...

– На 08.03.2024 во 18.40 часот во СВР Скопје, Л.Б.(42) од Скопје пријавил дека на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, по претходно недоразбирање во сообраќајот бил физички нападнат од С.Д.(41) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Стојчевски: Гласајте за Максим Димитриевски, да изградиме напредна, модерна и просперитетна Македонија