Кумановец нападнат во Скопје

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишен кумановец викендов пријавил дека бил нападнат со тврд предмет во угостителски објект во Скопје.

Loading...

– На 03.12.2022 во 18.00 часот во Полициската станица Центар, Д.Д.(25) од Куманово пријавил дека околу 03.00 часот во угостителски објект на бул.„Св.Климент Охридски“ бил нападнат со тврд предмет од едно лице, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Денеска 18. седница на Советот на Општина Куманово