Кумановец ќе одговара кривично за поседувањe опојна дрога канабис

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Д. (42) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Loading...

Кривичната пријава е поднесена откако на 20 август 2015 година од страна на полициски службеници е извршен претрес во домот на пријавениот каде се пронајдени 24 семки “канабис“ со вкупна маса од 0,34 грама.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.