Кумановец ќе одговара кривично за поседување 0,77 грама марихуана

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.С. (44) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 26.11.2015 година од страна на полициски службеници е извршен претрес во домот на пријавениот на ул. „Ѓуро Пуцар Стари“ при што е пронајдена 0,77 грама наркотична дрога марихуана, која пријавениот ја купил од непознато лице,  заради препродажба.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.